Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010

ΕΦΗΒΙΚΟ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 2-2

Μετά από ένα αρκετά καλό αγώνα στις εγκαταστάσεις Απήλλιον στο Κορωπί , ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 2-2 (ημίχρονο 0-0)

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στον Πανιώνιο , ο οποίος κυκλοφόρησε αρκετά την μπάλα αλλά δεν έγινε ιδιαίτερα απειλητικός για την εστία του Αντζουλίδη. Οι παίκτες της SANTA προσπάθησαν με ατομικές ενέργειες στην κόντρα να πετύχουν κάποιο τέρμα αλλά δεν βρέθηκαν κοντά στην αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις. Έτσι με 0-0 έκλεισε το ημίχρονο, με την ΣΑΝΤΑ να χάνει μια ευκαιρία σε κεφαλιά του Γιώργου Τούντα στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα φάουλ του Καράτζαλου από αριστερά.

Στην επανάληψη οι όροι αντιστράφησαν , η ΣΑΝΤΑ ξεκίνησε δυνατά , κέρδισε το χώρο του κέντρου, είχε καλή κυκλοφορία και μπήκε πολλές φορές στην περιοχή του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ. Η μπάλα όμως τιμώρησε την Αγία Παρασκευή και ο Πανιώνιος ήταν αυτός που προηγήθηκε με 1-0.