Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2010

proJUNIOR 1, ΔΙΑΝΑ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 0-2

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας η ομάδα των proJUNIOR 1 νίκησε στην Ηλιούπολη την Διάνα με σκορ 2-0. Το παιχνίδι διεξήχθη σε γήπεδο 9Χ9.

ΔΙΑΝΑ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ = 0-2 (ημίχρονο 0-1)

ΑΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (προπ.Παναγόπουλος)
Σύνθεση : Σαχινίδης, Κούτσιας, Μαρκόπουλος, Ανδρέου, Οικονόμου, Μοίρος, Γιαννόγλου, Καραχάλιος, Κορομπέλης, Βασιλειάδης, Βαζούρας, Κεχρής και Αποστολόπουλος

Σκόρερς : 0-1 Κορομπέλης (σουτ) , 0-2 Γιαννόγλου (φάουλ)

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στο δεύτερο φιλικό για τους 'μικρούς' της SANTA μετά την ισοπαλία της προηγούμενης εβδομάδας με 2-2 επί του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ. Η Αγία Παρασκευή πίεσε στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες καλές ευκαιρίες και σε μια από αυτές ο Κορομπέλης απέφυγε με κλειστή τρίπλα τον τελευταίο αμυντικό και με σουτ πλασέ έκανε το 0-1. Ο Σαχινίδης έκανε λίγο αργότερα μια πολύ καλή απόκρουση σε κοντινό σουτ κρατώντας το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Γιαννόγλου έκανε το 0-2 με συρτό απ'ευθείας χτύπημα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που προσπάθησαν ιδιαίτερα σε όλη την διάρκεια του αγώνα !!